Ekspres ciśnieniowy

Dlaczego warto kupić ekspres ciśnieniowy?

Ekspres ciśnieniowy przestaje być produktem luksusowym. Niegdyś był obecny wyłącznie w dobrych restauracjach i kawiarniach. Dzisiaj na zakup ekspresu do kawy decyduje się coraz więcej osób na swój prywatny użytek. Na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli, ale ekspres ciśnieniowy jest wybierany najczęściej. Dlaczego akurat ten rodzaj ekspresu cieszy się największą popularnością?

Ekspres ciśnieniowy w nowoczesnej otwartej kuchni w kolorystyce biało czarnej

Ekspres ciśnieniowy w kuchni; źródło: polki.pl.

Przewaga ekspresów ciśnieniowych nad innymi wynika między innymi z faktu, iż są one w pełni zautomatyzowane i ich obsługa ogranicza się tak naprawdę do wybrania i wciśnięcia odpowiedniego guzika. Ekspres ciśnieniowy (kliknij tutaj) podbił serca milionów amatorów pysznej, parzonej kawy. Teraz każdy może być baristą we własnej kuchni. Zanim wymyślono ekspresy ciśnieniowe używano głównie kawiarek i ekspresów przelewowych. Nie spełniały one jednak wszystkich oczekiwań, ponieważ pozwalały zaparzyć wyłącznie jeden rodzaj kawy – klasyczne espresso. Tymczasem nowoczesne ekspresy ciśnieniowe są proste w obsłudze, niemal intuicyjne, a do tego przyrządzona w nich kawa jest o wiele smaczniejsza, bardziej aromatyczna i zdrowsza niż ta pochodząca z kawiarek czy ekspresów przelewowych.

Ekspres ciśnieniowy w pięknym jasnym aneksie kuchennym

Ekspres do kawy w nowoczesnej kuchni; źródło: homebook.pl.

W czym tkwi sekret tak przyrządzonej kawy? W wodzie poddanej wysokiemu ciśnieniu, dzięki czemu parzona kawa zachowuje wszystkie swoje walory smakowe i aromatyczne. Poza tym nowoczesne expresy ciśnieniowe do kawy są też wyposażone w młynek do mielenia kawy, a także podgrzewacz i spieniacz mleka. W ten sposób można przygotować rozmaite rodzaje kaw – latte, latte machiatto czy cappuccino. Ekspres ciśnieniowy to jeden z elementów wyposażenia kuchni, który pozwala przyrządzić pyszną kawę. Jego wartość docenią nie tylko smakosze tego czarnego napoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.