Kawa

Ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem

Aktualnie ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem jest na rynku najbardziej popularny. Dzięki niemu można szybko i bez wysiłku przygotować pyszną, aromatyczną kawę. Posiadanie wbudowanego młynka sprawia, że ziarna są mielone bezpośrednio przed przygotowaniem napoju. Ekspresy do kawy z młynkiem (tutaj) są najbardziej zaawansowane technologicznie i dają możliwość przygotowania różnych rodzajów kaw: latte macchiato, cappuccino, espresso. Wśród mankamentów tego rodzaju sprzętu wymienia się wysoką cenę, spore gabaryty urządzenia i konieczność dokonywania okresowej konserwacji.

Młynek do kawy

Młynek w ekspresie do kawy; źródło: odeo24.pl.

Fachowcy zajmujący się profesjonalnie kawą często zarzucają, że tego typu ekspresy są zbyt automatyczne i mają zbyt dużo ułatwień. Z kolei ci, którzy lubią oszczędność czasu i wygodę, doceniają zalety tego typu ekspresów. Oprócz młynka do kawy ekspresy mają system do spieniania mleka. Może być to system automatyczny (tzw. cappuccionatore) albo system tańszy – zewnętrzna dysza spieniająca (spieniacz mechaniczny, tzw. panarello). Mimo że są to automatyczne ekspresy z wbudowanym młynkiem do mielenia ziaren kawy, to modele te posiadają również komorę na już zmieloną kawę. Warto pamiętać, że ekspresy z wbudowanym młynkiem potrafią odpowiednio dozować ilość ziaren do zmielenia w zależności od mocy wybranego napoju. Ponadto zbiornik z ziarnami jest szczelnie zamykany, aby ziarna nie wietrzały i nie traciły swojego aromatu.

Ekspres do kawy z młynkiem

Automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem EA8108; źródło: krups.com.pl.

Warto wspomnieć, że ekspresy automatyczne do użytku domowego są produkowane nie tylko w wersji wolnostojącej, ale również w wersji do zabudowy. Jeśli mamy kuchnię z wbudowanym piekarnikiem, mikrofalówką itp., można zakupić ekspres w tym samym stylu. W ten sposób ekspres nie zajmuje cennego miejsca na kuchennym blacie. Niestety modele takie są trudniejsze w utrzymaniu czystości i droższe. Automatyczne ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem to dość drogi zakup, ale na pewno przyczyni się do wzrostu prestiżu kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.