Baterie hansgrohe bardzo dobrze się sprawują w kuchni

Nowoczesne baterie kuchenne

Nowoczesne baterie kuchenne powinny być nie tylko wizualnie atrakcyjne, ale również funkcjonalne i ergonomiczne. Piękna estetyka powinna iść w parze z oszczędzaniem – wody i pieniędzy. O czym pamiętać, wybierając baterie do kuchni? Czym wyróżniają się nowoczesne modele baterii kuchennych?

Elegancka kuchnia wyposażona w nowoczesne baterie hansgrohe

Biały zlewozmywak i jednouchwytowa bateria w kuchni; źródło: czasnawnetrze.pl.

Zanim kupimy baterię zlewozmywakową do kuchni, na początku warto przemyśleć, jaki tryb życia prowadzimy. Jak często będziemy korzystać ze strefy zlewozmywaka? Czy jesteś singlem albo mieszkasz z partnerem/partnerką i więcej czasu spędzacie poza domem? Czy prowadzisz duży dom, często gotujesz dla rodziny i co za tym idzie często zmywasz naczynia? Jeśli pierwsza opcja, wybierając baterię do kuchni, można bardziej kierować się wyglądem i estetyką. Jeśli druga opcja, radzimy wziąć pod uwagę raczej funkcjonalność i oszczędność wody. Design może pełnić w tym przypadku rolę drugorzędną.

nowoczesne baterie hansgrohe z wyciągana wylewką

Bateria z wyciąganą wylewką; źródło: www.kuchenny.com.pl.

Na rynku znajdziemy na pewno szeroki wybór baterii praktycznie na każdą kieszeń. Wyróżnić można modele ścienne, które niegdyś królowały w niemal każdej kuchni, jak również modele stojące, które aktualnie cieszą się dużym zainteresowaniem. Modele sztorcowe montuje się albo w blacie, albo w otworze zlewozmywaka. Wśród modeli stojących możemy jeszcze znaleźć baterie jednouchwytowe, z jednym mechanizmem sterowania przepływu zimnej i ciepłej wody, jak również dwuuchwytowe, które powoli odchodzą do lamusa. Baterie jednouchwytowe, których na rynku jest najwięcej, swoją popularność zdobyły łatwością obsługi i utrzymania w czystości.

Kuchenne baterie hansgrohe

Bateria zlewozmywakowa z dwiema wylewkami; źródło: regiodom.pl.

Kolejna kwestia warta zastanowienia przed zakupem baterii to wybór wylewki. Ruchoma czy nieruchoma? Niska czy wysoka? W kształcie litery U, L czy C? Wyciągana, składana czy sprężynowa? Wylewka ruchoma jest niezbędna w przypadku dwukomorowego zlewozmywaka. Warto też pamiętać, że zakup wysokiej wylewki oznacza, że woda będzie się bardzo rozchlapywała na boki. Z drugiej strony pod niską wylewką nie umyjemy dużych garnków czy blach. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup wyciąganej wylewki z funkcją prysznica. Zanim zdecydujemy się na konkretna baterię, patrzmy też na cenę. Kupując jednak coś taniego, oszczędzamy często tylko pozornie. Jeśli szukasz nowej baterii do swojej kuchni, przejrzyj baterie Hansgrohe (kliknij tutaj).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.