Lampki nocne dla niemowlaka – tradycyjne i nowoczesne

Lampka nocna w pokoju niemowlaka powinna charakteryzować się szczególnymi właściwościami.  Przede wszystkim powinna dawać delikatne światło, które nie zakłóca snu dziecka oraz być wykonana z solidnego i bezpiecznego dla malucha materiału, który przetrwa ewentualny upadek. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które spełniają powyższe kryteria. Pozostaje kwestia dotycząca kolorystyki i wyglądu lampki nocnej. Jedni rodzice decydują się na nowoczesne rozwiązania, inni wolą te tradycyjne.

źródło: lampy-sklep.pl

źródło: lampy-sklep.pl

Lampa stojąca

Tradycyjne rozwiązanie oświetleniowe, które sprawdza się w wielu pokoikach dziecięcych. Lampa stojąca może być umiejscowiona na półce, szafce lub stoliku obok łóżeczka, w którym przez długi czas przebywa niemowlak. Na rynku znajdziemy ogromny wybór wzorów, form i kształtów, które nie tylko świetle oświetlają pomieszczenie, ale także stanowią piękną dekorację pokoju. Warto wybrać takie modele, które nie będą świecić na tyle intensywnie, aby razić oczy noworodka. Nie mogą także przeszkadzać w zasypianiu, powinny więc emitować światło, dające przyjemny półmrok.

źródło: Sn2.eu

źródło: Sn2.eu

Lampa ścienna

Tradycyjny kinkiet umiejscowiony w pobliżu łóżeczka a może nowoczesne cotton balls powieszone na ścianie – to dwie możliwości oświetlenia dodatkowego, które będzie budować przyjemny nastrój i wspaniale udekoruje kącik malucha. Montaż takiej lampki ściennej ma wiele zalet, m.in. pozwala na powieszenia źródła światła w dowolnym miejscu, niedostępnym dla dziecka i zabezpieczenie kabla zasilającego, aby maluch nie mógł zaplątać się w niego w czasie snu. Warto rozważyć zakup modelu, który będzie posiadał abażur  albo klosz o stosownych wzorach i ulubionych kolorach.

źródło: Lamps & Company

źródło: Lamps & Company

Lampa z projektorem

Lampki projektory to dobre rozwiązanie do pokoju dziecka, który ma problem z zaśnięciem i niezbyt dobrze czuje się w pomieszczeniu, w którym panuje półmrok. Te nowoczesne lampki dla niemowląt zmieniają obrazy, wyświetlane na ścianie bądź na suficie za pomocą projektora i przykuwają uwagę dziecka, nierzadko koją jego nerwy i nieco uspokajają.  Ogromną ich zaletą jest to, że działają na baterie lub są to diody LED, zatem nie pobierają wiele energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Projektory mają także funkcję czasową, zatem możemy je wyłączyć po jakimś czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.