Niezbędne wyposażenie każdego przedpokoju

Wbrew pozorom przedpokój nie jest wdzięcznym pomieszczeniem do aranżacji. Zazwyczaj jest mały, wąski i pozbawiony dostępu do światła dziennego. To dodatkowo utrudnia sytuację. Z drugiej strony warto zadbać o gustowne i funkcjonalne urządzenie przedpokoju, ponieważ jest to pierwsze pomieszczenie po wejściu do domu albo mieszkania, dlatego powinno robić dobre wrażenie. Zakup praktycznych akcesoriów pomoże utrzymać porządek i ład we wnętrzu, a dodatkowo jeśli wybierzemy to, co najbardziej pasuje, sprawimy, że korytarz przykuje uwagę każdego naszego gościa.

Wieszak

Wieszak w formie drzewka; źródło: www.domplusdom.pl.

W co warto zainwestować, urządzając przedpokój? Bez wątpienia w wielofunkcyjne szafy do zabudowy, które umożliwiają zapanowanie nad garderobą, płaszczami, butami, apaszkami i innymi dodatkami. Oprócz mebli należy pomyśleć o innych istotnych elementach, takich jak: stojaki na parasole, skrytki na klucze czy wieszaki. O wielkości wieszaka do przedpokoju decyduje najbardziej metraż korytarza. Do małego przedpokoju lepiej wybrać wieszaki ścienne z dodatkową półką u góry na czapki czy rękawiczki. W większym korytarzu sprawdzi się wieszak stojący, np. imitujący drzewo z gałązkami do wieszania ubrań. Warto też pamiętać, że oprócz tradycyjnej funkcji wieszak taki jest też ciekawą dekoracją pomieszczenia.

Lustro w korytarzu

Duże dekoracyjne lustro w przedpokoju; źródło: www.lovingit.pl.

Aranżując przedpokój, nie można zapomnieć o lustrze, które nie tylko pozwala skontrolować nasz wygląd tuż przed wyjściem z domu, ale też optycznie powiększa wnętrze, rozświetla je i dekoruje. W ostatnich latach ornamentowe ramy luster ustępują miejsca tym prostym, skromnym, wręcz minimalistycznym. Niektórzy nabywają lustra o wyszukanej formie, inni natomiast stawiają na prostotę, ale rekompensują sobie tym, że kupują kolekcję kilku mniejszych luster, wieszając je przy sobie. Daje to ciekawy efekt aranżacyjny.

Wieszaki

Wieszak na odzież wierzchnią; źródło: homebook.pl.

Kolejne elementy dekoracyjne niezbędne w korytarzu to parasolnik i szafka na klucze. Chociaż rolę stojaka na parasole może pełnić wieszak, to jednak ściekająca woda na podłogę nie jest fajną perspektywą. Warto zatem zainwestować w stojak ze szczelnym dnem. Rolę parasolnika może też pełnić duży wazon , wiaderko, mała beczka z nadrukiem czy spora osłonka na doniczkę. A co z szafeczką na klucze? Czy rzeczywiście to jest niezbędna? Co prawda klucze można schować w poręcznej szufladzie komody stojącej w przedpokoju, to jednak coraz większym wzięciem cieszą się specjalne szafki na klucze, które umożliwiają segregację kluczy. Szafeczki mogą przypominać mini budki telefoniczne albo domki dla ptaków. Wybór modelu zależy od stylu, w jakim utrzymany jest cały przedpokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.