Stylowy wieszak do przedpokoju – nie tylko funkcjonalne akcesorium

Wizytówką każdego domu i mieszkania jest przedpokój.  Mimo tego że bardzo często jest wąski i pozbawiony światła dziennego, może być gustownym i funkcjonalnym pomieszczeniem, robiącym dobre wrażenie. Istotne jest to, aby przedpokój był wyposażony w akcesoria, które pozwolą na utrzymanie porządku. Jednym z nich jest wieszak na ubrania. Może być nie tylko miejscem do przechowywanie kurtek i płaszczy, ale także ciekawym elementem dekoracyjnym.

Wieszak na ścianie

wieszak naścienny; źródło: Dobrze mieszkaj

wieszak naścienny; źródło: Dobrze mieszkaj

Ciasny i wąski przedpokój ma małe pole do aranżacji. Do niewielkiego pomieszczenia warto zakupić wieszak montowany na ścianę. Nie zajmie dużo przestrzeni, nie będzie przeszkadzał podczas przemieszczania się i przede wszystkim spełni swoją funkcjonalną  rolę – będzie idealnym miejscem na kurtki, płaszcze i parasole. Warto zakupić wieszak z większą ilością haczyków i z półką, na której w zimie będzie można przechowywać czapki, rękawiczki oraz szaliki.

wieszak-napis;źródło: wieszak-napis; źródło: Best For Home

wieszak-napis;źródło: wieszak-napis; źródło: Best For Home

Dekoracyjny wieszak ścienny nie musi być nudny. Może przypominać drzewo wmontowane w ścianę lub wyglądać jak kolorowe dzieło sztuki o rozłożystych ramionach, na których wiesza się ubrania. Innym rozwiązaniem jest wieszak-napis, z którego wychodzą haczyki. Ciekawy napis powieszony na ścianie może być zabawnym elementem dekoracyjnym tego pomieszczenia.

Wieszak stojący na podłodze

wieszak-drzewo; źródło: Ceneo

wieszak-drzewo; źródło: Ceneo

Wieszak wolnostojący to wygodne rozwiązanie do przedpokoju o większej powierzchni. Stojak znajdujący się w korytarzu może pomieścić okrycia wierzchnie, torebki, parasolki i inne części garderoby. Wszystko zależy od jego rozmiarów. Będzie także ciekawą dekoracją przedpokoju, gdy jego kształt wyróżni się na tle innych przedmiotów. Modne ostatnio designerskie wieszaki w kształcie drzewa wyglądają szalenie oryginalnie w minimalistycznych wnętrzach. Wieszak-stojak może również przełamać aranżacyjną „nudę”, gdy będzie w soczystych kolorach, przykuwających uwagę gości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.