Paski na ścianie

Aranżacje w pasy

Dekoracja ścian w postaci pasów zyskuje na popularności. Pasy na ścianach to doskonały sposób na oryginalne zdobienie pomieszczeń. Efektownie wyglądają zarówno szerokie, pionowe pasy, jak i poziome paski. Można wybrać dekoracyjną tapetę w pasy albo namalować je samemu. Pasy na ścianach to nie tylko interesujący pomysł aranżacyjny, ale również metoda na optyczne zmiany proporcji pomieszczenia.

Pasy w pokoju

Szaro-białe pasy w pokoju; źródło: czerwonyobcas.pl.

Czarno-białe albo szaro-białe pasy to modny trend w wielu mieszkaniach. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu pasów można zmienić proporcje pomieszczenia – optycznie je wydłużyć bądź poszerzyć. Czasem wystarczy zastosować tapetę na jednej czy dwóch ścianach, by uzyskać spektakularny efekt.

Paski na ścianach

Czarno-białe pasy w jadalni; źródło: oretytapety.com.

Do jakich wnętrz pasują paski? Do salonu, pokoju dziecka, sypialni, korytarza. Istotny jest jednak dobór kolorów. W pokoju nastolatka może sprawdzić się kontrastowe zestawienie pasów, natomiast do sypialni lepiej wybrać aranżacyjny spokój w postaci neutralnych barw. Paski na jednej ścianie mogą stanowić dobre tło dla kanapy w salonie czy stołu z krzesłami albo łóżka z zagłówkiem. W pomieszczeniach minimalistycznych idealnie będą komponować się pasy w odcieniach bieli, szarości i beżu. Styl glamour podkreśli biel i czerń, a w styl nowoczesny wpisują się wielobarwne pasy o różnej szerokości.

Pasy w pokoju mogą zaistnieć dzięki przyklejeniu tapety z takim motywem albo poprzez samodzielne namalowanie pasów na ścianie. Są tak dekoracyjne i ciekawie się prezentują, że nie potrzeba żadnych innych ozdób. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą wystroju swojego pokoju, przemyśl aranżację z wykorzystaniem pasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.