Drewniane podłogi

Drewniane podłogi do salonu

Drewniany parkiet

Drewniany parkiet w jodełkę; źródło: deccoria.pl.

Jak wykończyć podłogi w salonie? Co położyć? Tradycyjny parkiet czy parkiet przemysłowy? A może drewno egzotyczne albo deski bielone? Wybór podłogi do pokoju dziennego to bardzo ważny etap urządzania wnętrza, który warto gruntownie przemyśleć. Podłoga to nie tylko istotny element wystroju wnętrza, ale też klamra, która ma niejako spinać całą aranżację pomieszczenia. Jakie podłogi są na topie? W co warto zainwestować?

Parkiet przemysłowy

Parkiet przemysłowy z drewna egzotycznego; źródło: czterykaty.pl.

Drewniana podłoga tak naprawdę sprawdzi się w każdym salonie bez względu na styl pomieszczenia. Parkiet jest zawsze modny. Pamiętamy go jeszcze z domów naszych dziadków – drewniana podłoga ułożona najczęściej w kwadraty albo jodełkę, solidna, elegancka. Świetnie pasuje do tradycyjnych salonów, bo parkiet z czasem zyskuje na urodzie. Miłośnicy nowoczesnych wnętrz też mogą zdecydować się na drewniany parkiet z orzecha, dębu czy buku – taka podłoga wniesie ciepło i sprawi, że pokój będzie bardziej przytulny.

Bielona podłoga

Biała podłoga w salonie; źródło: kambor.pl.

Ci, którzy chcą eksperymentować z kolorystyką podłogi, mogą wybrać oryginalne drewno egzotyczne (np. wenge, iroko, merbau, tek, palisander, kempas, tauari), które występuje w ciekawych barwach: słomkowej, miodowej, bordo, ciemnych brązach, a nawet czerni. W ten sposób łatwiej dobrać podłogę do kolorystyki salonu. Kolejną zaletą drewna egzotycznego jest jego interesujące usłojenie. Oryginalnym pomysłem aranżacyjnym jest bielenie desek podłogowych, co podkreśla ładnie rysunek słojów. Podłoga nabiera szlachetności, rozjaśnia wnętrze i nawiązuje do stylu skandynawskiego. Zastanawiając się nad wyborem podłogi do pokoju, warto wybrać u producenta także gotowe rodzaje wykończenia (oleje, woski, lakiery). Podłogi w białym kolorze to niewątpliwie hit aranżacyjny, ale ryzykanci decydują się nawet na srebrną albo czerwoną podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.