Europalety

Meble z palet

Programy o tematyce wnętrzarsko-wykończeniowej nieustannie wspominają o niegasnącej popularności mebli z palet. Tego typu meble weszły niemal szturmem do naszych salonów, pokoi, na balkony i tarasy. Są niedrogie, jeśli chodzi o ich wykonanie. Wystarczy trochę fantazji, zdolności majsterkowania, by wyczarować stolik, kanapę, narożnik czy regał na półki. Drewniane palety dają niezliczone możliwości. Jeśli jednak nie ma się zdolności manualnych, można kupić gotowe meble z palet euro.

Paletowe meble

Kanapa z palet: źródło: www.meblespalet.pl.

By wykonać samodzielnie meble z palet, potrzeba kupić palety o odpowiednich wymiarach. Cena za paletę waha się w granicach 10-40 zł. Nawet jeśli doliczyć do tego farby, pędzle i inne artykuły do malowania, to i tak finalny koszt mebli z palet będzie niższy niż ich tradycyjnych odpowiedników. Internet jest skarbnicą wiedzy i pomysłów, w jaki sposób wykonać tego typu meble. Więcej trudności może sprawić zrobienie dużego stołu albo narożnika, który wymaga docinania. Warto jednak włożyć trochę wysiłku.

Meble z europalet

Meble z palet do ogrodu; źródło: ksolszewscy.com.pl.

Niekwestionowana zaleta mebli z palet to fakt, iż w każdym momencie można je przemalować na inny kolor, gdy wcześniejszy się zniszczy, wytrze albo po prostu znudzi. Zmiana barwy mebli sprawi, że nowego stylu nabierze całe wnętrze. Meble z europalet są na tyle uniwersalne, że można je zastosować również na tarasie, balkonie, a nawet w ogrodzie. Trzeba jednak pamiętać o praktycznym wymiarze tych mebli. Każdy element powinien być wyposażony w filcowe podkładki, by uniknąć porysowanych podłóg. Meble z palet to idealne rozwiązanie dla wnętrz w stylu ekologicznym. Są tanie, efektowne, a przede wszystkim funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.