źródło: http://www.fpiec.pl/

Ultra violet – kolor 2018 roku. Jak wprowadzić go do wnętrz?

Według Instytutu Pantone kolorem 2018 roku jest ultra violet. Bardzo wyrazisty, niekiedy prowokujący i pobudzający do działania odcień fioletu pojawi się na wybiegach modowych najwcześniej wiosną. Już widać pierwsze trendy w aranżacji wnętrz – ten nieco energetyczny odcień występuje w tekstyliach, na ścianach i w dodatkach dekoracyjnych. Wprowadzenie tej barwy do wnętrz może być dużym wyzwaniem. Zobaczcie, jak zrobić to w dobrym guście.

Kontrastowe fioletowe tekstylia

źródło: http://www.styl.pl

źródło: http://www.styl.pl

Ultra violet stanowi doskonałe połączenie z szarością, bielą oraz czernią. Najlepiej połączyć ten kolor roku z jedną powyższych barw – tylko wtedy fiolet nie będzie przytłaczał stylizacji i zachowa się aranżacyjny umiar.

Przy wyborze tekstyliów do salonu, sypialni i kuchni warto zainspirować się fioletem. Wprowadzając ultra violet do wnętrz, łatwo można stworzyć modne, odważne i energetyczne wnętrze. Wystarczy wybrać tkaninę w kolorze ultra violet, np. obrus na stół do jadalni, poduszki dekoracyjne na kanapkę lub zasłony do salonu.  Nawet podkładki na stole w jadalni mogą być świetnym dodatkiem w tym przykuwającym uwagę kolorze. Efekt “wow” murowany!

Mocny fioletowy akcent – fotel lub kanapa

źródło: https://pl.pinterest.com

źródło: https://pl.pinterest.com

Jeżeli znudziły się Wam skandynawskie i minimalistyczne aranżacje w waszym domu, warto dodać im trochę nonszalancji, np. wstawiając do sypialni lub salonu wygodny fotel w energetycznym odcieniu ultra violet.

Modny fotel to odpowiedź na aktualne trendy aranżacyjne, kropka na „i”  oraz oryginalny dodatek do jasnego wnętrza. Im bardziej designerski mebel, tym lepiej. Obecność fotela lub kanapy w tak oryginalnym kolorze nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, ale także kojarzy się z bogactwem oraz luksusem. Mebel ten z pewnością doda uroku w salonie w stylu glamour.

Fiolet jest kolorem bardzo wyrazistym, dlatego łatwo przesadzić z jego ilością. Wystarczy zatem tylko jeden fotel w tym odcieniu lub jedna ściana w salonie bądź rolety na oknach. Tyle!

Aby błyskawicznie i tanio stworzyć modne wnętrze, wystarczy kupić takie dodatki dekoracyjne,  jak np. wazony, doniczki na kwiaty lub abażury na lampy podłogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.