Energooszczędne światło w kuchni

Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, dlatego tak ważne jest to, by każda jest sfera była doskonale oświetlona. Zarówno obszar blatu roboczego, okap, jak i stół wymagają dużej ilości światła, które sprawi, że będziemy się czuć naprawdę dobrze w tym pomieszczeniu. W dobie energooszczędnych rozwiązań, warto wybrać takie lampy, które nie tylko będą atrakcyjną dekoracją stołu, ale także pozwolą ekonomicznie gospodarować energią elektryczną w całym domu. Niekwestionowanym sposobem na zminimalizowanie rachunków za prąd jest montaż diód led oraz zakup energooszczędnych żarówek do lamp.

Zintegrowany system oświetlenia podszafkowego

Szalenie modne oświetlenie podszafkowe zyskuje z każdym dniem coraz więcej entuzjastów. Nic dziwnego, bo to rozwiązanie jest przede wszystkim energooszczędne i bardzo efektowne. Obecność zamontowanych nad blatem diód led sprzyja pracy na bracie roboczym, tj. przygotowaniu śniadania, krojeniu warzyw i wielu innym czynnością, które wykonujemy w kuchni każdego dnia. Co najważniejsze, diody LED mają wiele zalet, m.in. efektywność, trwałość (nawet 7 lat!), wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne i niewielką emisję ciepła. Ponadto są bardzo bezpieczne i ekologiczne, bo do ich produkcji używa się tylko naturalnych surowców. Jak z niego korzystać? Wystarczy włączyć tylko oświetlenie podszafkowe, gdy chcemy przygotować kolację. Zamiast oświetlać całe pomieszczenie, lepiej kierować światło w miejsce, tam gdzie jest naprawdę potrzebne.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Żarówki o najwyższej klasie energetycznej

Na każdym opakowaniu żarówki została umieszczona informacja o klasie energetycznej. Warto kupować takie modele, które mają klasę A. Wciąż najpopularniejsze w naszym kraju są żarówki o mocy 100 W, klasy E. Warto jednak rozważyć zakup tych halogenowych, które zużyją o połowę mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.