Ekologiczne ogrzewanie nowoczesnych domów

Szukacie nowych pomysłów na tanie ogrzewanie domu? Macie dość wciąż rosnących opłat za centralne i tracenia czasu na regularne kupowanie węgla? Mam dla Was propozycję: zamontujcie kocioł kondensacyjny. To sprawi, że w okresie grzewczym możecie liczyć na ogromną oszczędność.  Inną opcją jest kocioł gazowy – macie gwarancję, że zapłacicie mniej niż za opał stały, np. węgiel. Nowoczesne piecyki gazowe są bezpieczne, wydaje i opłacalne. Przyjrzyjmy się zatem tym dwóm sposobom ogrzewania.

źródło:junkers.pl

źródło:junkers.pl

Kondensacyjne rozwiązania do domów
Technika kondensacyjna zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej. Jak dochodzi do powstania ciepła? To proste! W kotłach kondensacyjnych ma miejsce kondensacja pary wodnej, która powstała podczas spalana gazu. Odzyskana w tym procesie energia jest przekazana do instalacji centralnego ogrzewania. Podczas gdy w konwencjonalnych kotłach energie jest po prostu utracona, gdyż ciepła para wodna ucieka, np. przez komin.

Cichy kocioł gazowy
Jeżeli zdecydowaliście się na gazowe ogrzewanie domu, to z pewnością podjęliście dobrą decyzję. Kotły gazowe mają naprawdę wysoką sprawność cieplną. Kupując urządzenie grzewcze, sprawdźmy, czy spełnia wymogi UE. W praktyce oznacza to zweryfikowanie, czy na kotle widnieje tabliczka podgrupy gazu oraz znak bezpieczeństwa CE. Na rynku znajdziecie modele na każdą kieszeń różniące się mocą, przeznaczeniem oraz funkcjami. Nowoczesne kotły gazowe zawierają sterowniki, pozwalające na zdalne kierowanie pracą. Można tak je zaprogramować, że pod naszą nieobecność zostaną wyłączone i włączone na kilka godzin przed powrotem, np. z ferii zimowych.

Jednym z najbardziej popularnych obecnie źródeł ciepła wybieranych do domów jednorodzinnych są kotły gazowe. Wiodący na rynku producent kotłów to JUNKERS oferujący urządzenia stojące i wiszące, które łączą w sobie zalety energooszczędnych i komfortowych rozwiązań. Ogromną ich zaletą jest to, że są niewielkich rozmiarów, zatem można je zamontować nawet w bardzo małych przestrzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.