Ekspres do kawy

Błędy popełniane przy zakupie ekspresu do kawy

Kupno ekspresu do kawy to tylko pozornie prosta sprawa. Ze względu na dużą różnorodność ekspresów, jak również znaczne różnice w stosowanych w nich rozwiązaniach można popełnić wiele błędów podczas wyboru konkretnego modelu. Czego się wystrzegać? Na co zwracać uwagę? Jakich błędów unikać?

Błąd nr 1. Ekspres niedostosowany do ilości osób z niego korzystających

Ekspres do kawy

Ekspres EA8298; źródło: krups.com.pl.

Zanim kupimy ekspres do kawy, trzeba dokonać rzetelnej oceny, ile osób będzie z niego korzystać. Ekspresy ciśnieniowe do kawy (jak tu: http://www.krups.com.pl/) przydadzą się w domach, w których trzeba przygotować jednorazowo więcej niż dwie filiżanki. Dla mniejszej liczby osób lepszą opcją będą ekspresy automatyczne.

Błąd nr 2. Nabycie taniego ekspresu o wysokich kosztach eksploatacji

Wybierając akcesoria do domu, najczęściej kierujemy się ceną. Poszukujemy oczywiście ofert najtańszych i naszym zdaniem najlepszych. Nie zawsze jednak tanie oznacza dobre. Na przykład jeśli kupimy tani ekspres kapsułkowy, musimy liczyć się z tym, że koszty użytkowania takiego ekspresu wzrosną, ponieważ trzeba będzie systematycznie dokupywać kapsułki. Jeśli wypijamy 4 kawy dziennie dla smaku i aromatu, to ekspres kapsułkowy nie będzie dobrym wyborem. Z drugiej strony, gdy pijamy kawę sporadycznie, nie ma sensu inwestować pieniędzy w drogie urządzenie.

Błąd nr 3. Zakup ekspresu niedostosowanego do potrzeb użytkownika

Ekspresy KRUPS

Profesjonalny ekspres automatyczny ze spieniaczem EA9010; źródło: krups.com.pl.

Każdy amator kawy zwraca uwagę na coś innego. Jedni na smak napoju, inni na wygodę parzenia, a jeszcze inni na czas, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie filiżanki kawy. Każdy z tych aspektów wymaga nabycia innego rodzaju ekspresu. Jeśli lubisz delikatne, smakowe kawy (np. latte czy cappuccino), nie kupuj ekspresu przelewowego. Chcesz pić aromatyczną kawę, którą szybko przygotujesz? Wybierz ekspres ciśnieniowy. Jeśli zależy ci na oszczędności miejsca w kuchni i lubisz mocną małą czarną, rozważ zakup kawiarki.

Błąd nr 4. Zakup zbyt dużego ekspresu

Duży ekspres to duże możliwości. Można zaparzyć więcej filiżanek. Z drugiej zaś strony to więcej zajętego miejsca w kuchni, co w ciasnych pomieszczeniach wcale nie jest dobre. Warto zatem przejrzeć ofertę mniejszych modeli.

Błąd nr 5. Nieczytanie opinii innych o ekspresie

Zanim kupisz wybrany ekspres do kawy, warto przeczytać opinie innych użytkowników na jego temat. Zawsze dobrze zasięgnąć dodatkowych informacji od osób, które już korzystają z danego sprzętu i mogą podzielić się swoimi uwagami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.