zasłony kontra wertykale

Czym zasłonić okna? Urządzamy salon

Odpowiedni wystrój wnętrz jest kwestią szalenie ważną i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ładnie udekorowane wnętrza stają się naszym najlepszym towarzyszem – dają wytchnienie, zaspokajają estetyczne potrzeby, pozwalają odprężyć się po ciężkim dniu. Z resztą w ładnych wnętrzach żyje się nam lepiej. Dziś zajmiemy się aranżacją salonu, a dokładniej mówiąc – oknami w salonie. Wnętrze to jest zazwyczaj najbardziej popisowym wnętrzem w całym domu. Stanowi wizytówkę naszego mieszkania, dlatego też powinno być dopracowane w najmniejszym detalu. A jak wiadomo, zazwyczaj największą uwagę przyciągają okna. Czym je przystroić, aby uciec przed nudą, a jednocześnie zapewnić sobie zachwycający efekt dekoracyjny?

Jakie zasłony do salonu

Źródło: pl. Pinterest.com

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań do dekoracji okien. Mamy gotowe zasłony, klasyczne rolety, rolety rzymskie, itp. Niektóre z nich prezentują się naprawdę efektownie. Wszystko zależy od tego, jakiego efektu końcowego oczekujemy. Jeśli zależy nam na wnętrzach minimalistycznych i bardzo oszczędnych, wręcz nieco chłodnych, wówczas powinniśmy wybrać rolety. Jeśli oczekujemy wnętrz ciepłych i przytulnych, powinniśmy sięgnąć po zasłony. Te ostatnie coraz śmielej wracają do łask i trzeba przyznać, że w naszych domach spisują się doskonale.

Przewaga zasłon nad roletami

Mimo, że w pewnym momencie rolety zdominowały gotowe zasłony, to jednak te ostatnie postanowiły się nie poddawać i cierpliwie czekały, aby „powiedzieć” ostatnie słowo. Dziś znów mają wiele do powiedzenia i śmiało wracają do naszych łask. I bardzo dobrze! Bo nieco nudne i przewidywalne rolety powoli zaczynały nam się nudzić. Gotowe zasłony posiadają wiele walorów praktycznych. Sukcesywnie chronią przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Tłumią hałasy i zapewniają lepszą izolację cieplną. Pomagają utrzymać ciepło zimą, a latem zapewniają ochronę przed upałem. Ponadto pozwalają na odpowiednią regulację światła i promieni słonecznych i… zdobią wnętrze jak mało co. Zasłony pozwalają nam na rozmaite dekoracje przestrzeni. Można je ładnie upiąć i podpiąć i tym samym nadać oknom bardzo eleganckiego charakteru, a można też po prostu zawiesić i tym samym uzyskać dość minimalistyczny, aczkolwiek równie ciekawy efekt końcowy. Gotowe zasłony pozwolą nam wyczarować wnętrza zarówno tradycyjne i retro, jak również glamour i pałacowe. Oj coś mi się wydaje, że zmierzch rolet jest nieunikniony.

Gotowe zasłony dostępne są w niezwykle bogatej gamie kolorystycznej i wzorniczej, dzięki czemu świetnie wpasowują się w każde wnętrze i każdy styl. Co ciekawe – doskonale podkręcają charakter wnętrza i dodają mu szczypty tego „czegoś”, dzięki czemu nie jest nudne. Wzorami i kolorami zasłon możemy bawić się do woli, tym samym zmieniając styl i charakter wnętrz naszych domów i mieszkań.

W przeciwieństwie do rolet, gotowe zasłony wnoszą do wnętrz naszych domów (nie tylko salonu, ale także sypialni i pokoju dziecka) nutkę niewymuszonej elegancji i ciepła. To właśnie dzięki nim dekoracja wnętrz nabiera wyjątkowego wymiaru. Poza tym, w przeciwieństwie do rolet, zasłony można dość szybko zmienić. Jeśli jedne wydadzą się nam nudne, raz dwa zamienimy je na inne. To takie proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.