Dekoracje okienne

Dekoracja parapetu

Parapet to miejsce, o którym często zapominamy w swoich aranżacjach. Przysłonięty firanką, z kwiatkiem w doniczce – nasze parapety nie muszą wyglądać tak sztampowo. Na parapecie można wyeksponować wiele ciekawych elementów dekoracyjnych, które dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu. Co postawić na parapecie, oprócz tradycyjnych kwiatów?

Ozdoby na parapet

Dekoracje na parapecie; źródło: kasmatka.pl.

Bez wątpienia parapety stanowią najlepsze miejsce na ekspozycję kwiatów, ponieważ rośliny mają zapewnione optymalne nasłonecznienie. Piękny kwitnący storczyk w interesującej doniczce to bez wątpienia ozdoba, która nie umknie niczyjej uwadze. Kwiaty jednak to nie jedyna dekoracja okna. Na parapecie można postawić na przykład szklane przedmioty, które dzięki światłu będą pięknie lśnić. Parapet ożyje też dzięki żywym kwiatom w wazonie.

Kaktusy

Kaktusy w białych doniczkach; źródło: www.wypelnienia-drzwiowe.pl.

By nasze parapety pięknie się prezentowały, nie można zastawiać ich bezmyślnie. Warto selekcjonować dekoracje na okna. Nie umieszczajmy drobnych elementów, gdyż kiedy będziemy chcieli otworzyć okno, zdejmowanie bibelotów z parapetu może być kłopotliwe. Szczególnie dobrze na parapecie prezentują się ozdoby z kolorowego szkła. Można jednak pokusić się też o niebanalną aranżację, np. oryginalną rzeźbę. Czasami wystarczy jeden element, by przykuć uwagę, np. ozdobny słój albo ciekawy świecznik. Niekiedy sama doniczka jest taka strojna i dekoracyjna, że nie trzeba stawiać już nic innego. Z parapetu nie musi wiać nudą ani nie musi być miejscem na bezrefleksyjną ekspozycję kwiatków wątpliwej jakości. Warto uczynić z parapetu miejsce atrakcyjne, które uzupełni całą aranżację pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.