Kolorowe doniczki

Doniczki – niepozorna dekoracja

Chociaż doniczki wydają się mało znaczącym  elementem wystroju wnętrza, to jednak swoją formą  mogą stanowić niepowtarzalny akcent w aranżowaniu pomieszczeń. Modnym trendem ostatniego sezonu są kolorowe doniczki. Do tej pory dominowały neutralne, stonowane barwy w stylistyce ekologicznej, czyli beże, brązy, barwy ziemi. Aktualnie stawia się na kolor. Wystarczy zatem mały zabieg w postaci przesadzenia kwiatków do nowych doniczek, by małym kosztem odświeżyć mieszkanie. Efektowne, barwne doniczki kosztują naprawdę niewiele, a dają niesamowity efekt wizualny w domu, który widać od razu.

Kolorowe doniczki

Kolorowe osłonki na doniczki; źródło: e-flora.pl.

Chociaż niegdyś plastikowe doniczki kojarzyły się z kiczem i tandetą, teraz wyszlachetniały i nabrały elegancji. Najmodniejsze są te w odważnych kolorach takich, jak fuksja, intensywny fiolet albo pomarańcz. Nie trzeba ich wcale dopasowywać do ogólnego wystroju wnętrza. Mogą stanowić barwne, wyraziste plamy, wybijające się na tle pozostałych kolorów wnętrza. Taki mocny akcent to również dobre tło dla roślin zielonych. Nawet zwykłe kaktusy zasadzone w intensywnej doniczce stanowią oryginalną dekorację.

Fioletowe donice

Wysokie fioletowe donice; źródło: donice.home.pl.

Jeśli boimy się eksperymentować z kolorami, można wybrać pojemniki o barwie głębokiej czerni. W tym przypadku gramy głównie fakturą, matem lub połyskiem. Donica powinna być okazała, przykuwać wzrok. Oprócz efektownego koloru istotny jest również kształt donic – najlepiej w formie pojemników prostokątnych lub kulistych. Nie zapominajmy, że doniczka to nie tylko element dekoracji wnętrza. To również przedmiot, który musi spełniać swoje funkcje – w takiej nowoczesnej doniczce rośnie przecież roślina, która dodaje wnętrzu uroku i naturalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.