Dekoracje salonu

Jak udekorować salon?

Zastanawiasz się, jak udekorować swój salon? Chcesz, żeby wystrój był niebanalny, ale jednocześnie obawiasz się przesady i przerysowania? Czy dekoracje ścienne to tylko tapety i cegła albo obrazy? Czy musisz wydawać fortunę na bibeloty? Marzą ci się luksusowe zakupy premium (sprawdź), ale z drugiej strony zdajesz sobie sprawę, że salon nie może być przecież wystawką dla różnej maści ramek na zdjęcia, wazonów czy świeczników. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób interesująco, ale nie kiczowato urządzić ściany w salonie.

Dekorowanie salonu

Propozycje na dekorację salonu; źródło: tipy.interia.pl.

Tapety i cegła to może nie przeżytek, jeśli chodzi o dekoracje ścienne, ale większą popularnością cieszą się fototapety (niejednokrotnie z własnym zdjęciem), wielkoformatowe płytki ceramiczne, naklejki ścienne czy tapicerka. W klasycznych pokojach dziennych ciągle można spotkać boazerię sztukateryjną. Jeśli wydaje ci się, że masz nudną, minimalistyczną przestrzeń mieszkalną, to dekoracje ścian mogą być właśnie tym elementem, za pomocą którego urozmaicisz nieco swoją aranżację. Naklejki ścienne umożliwiają „wstawienie” mebla do salonu, który wcale nie zajmuje miejsca, a tapety z efektem 3D mogą imitować regał z książkami.

Naklejki na ścianę

Naklejki ścienne; źródło: www.mieszkaniezpomyslem.pl.

Wydawać by się mogło, że tapety odeszły do lamusa. Wcale nie! Nadal wybór tapet jest ogromny – tapety klasyczne, flokowane, nowoczesne, ze srebrem i złotem, kończąc właśnie na fototapetach. Kolejny hit w dekoracjach ściennych to cegła – biała, czerwona, imitowana na stary mur etc. Kolejny pomysł to tapicerka. Na początku instalowano jedynie pikowaną tapicerkę na ścianach za łóżkiem w sypialni. Teraz taki motyw znajduje swoje zastosowanie także w salonach czy w korytarzu przy wygodnych siedziskach. Obok miękkiej tapicerki jest też miejsce dla surowej i twardej płyty OSB czy płytek ceramicznych albo kamienia. Na co się zdecydujesz? Wybór należy wyłącznie do ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.