Opiekacz do kanapek

Jaki opiekacz do kanapek?

Opiekacze

Opiekacz do kanapek; źródło: doskonalapanidomu.blogspot.com.

Modnie zaaranżowana kuchnia wymaga również odpowiedniego sprzętu AGD. Mikser, czajnik elektryczny  czy ekspres do kawy często są kupowane „pod kuchnię”, by pasować wyglądem i stylistyką. Podobnie jest z opiekaczem do kanapek. Chociaż mogłoby się wydawać, że opiekacze nieco wyszły z obiegu, a ich miejsce zastąpiły tostery (kliknij), to jednak wiele osób nie wyobraża sobie porannego śniadania bez chrupiących grzanek z opiekacza. Opiekacz to urządzenie wielofunkcyjne, niezwykle przydatne w kuchni, bo dzięki niemu możemy szybko i łatwo przygotować grzanki, gofry, a nawet dania z grilla. Wymienne płytki w opiekaczu sprawią, że będzie mógł on konkurować nawet z tradycyjnym tosterem. Na co zwracać uwagę, kupując opiekacz do kanapek?

Toster

Toster Brillante CTJ 2103.W; źródło: delonghi.com.

Idąc do sklepu ze sprzętem kuchennym, można odnieść wrażenie, że każdy opiekacz jest niemal identyczny. Co wybrać? Czym się kierować? Różnice widać głównie w cenach. Nie zawsze jednak najdroższe znaczy najlepsze. Oprócz ceny warto zwrócić uwagę przede wszystkim na obudowę, która powinna być dobrze dopasowana, solidna i trwała. Materiał musi być twardy i gruby, by nie pękał i nie odkształcał się podczas nacisku. Jeśli pozwala nam na to zasobność portfela, lepiej kupić opiekacz metalowy niż plastikowy. Owszem, jest droższy, ale przewyższa plastik pod każdym względem. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma chowany czy skręcany kabel, czy posiada nóżki do ustawienia w pionie etc. To będzie decydowało o możliwości przechowywania opiekacza.

Toster do kuchni

Toster Distinta CTI 2103.CP; źródło: delonghi.com.

Kolejna kwestia to termoizolacyjny uchwyt. Jeśli go nie ma, do otwierania opiekacza trzeba będzie używać rękawicy kuchennej. Najlepiej, by powierzchnia grzewcza była pokryta odpowiednią powłoką, np. teflonem. Warto też zwrócić uwagę na dostępne funkcje, np. zmienne tryby do różnych potraw albo regulacja temperatury. Optymalna moc opiekacza do użytku w warunkach domowych to 700-800 W, choć istnieją urządzenia o większej mocy. Istotne są także płytki – czy są wymienialne, czy można je wyciągnąć i umyć pod bieżącą wodą, jaki kształt kanapek można dzięki nim uzyskać (trójkąty czy kwadraty). W tym miejscu warto też przypomnieć, że istnieją opiekacze 3 w 1 i 4 w 1. To znaczy, że dzięki nim można zrobić nie tylko tosty, ale i gofry, naleśniki czy panini. Ponadto niektóre modele mogą rozkładać się na płasko, tworząc swego rodzaju patelnię grillową, co umożliwia usmażenie ryby, mięsa albo warzyw. Jak widać, opiekacz to niepozorne urządzenie, dzięki któremu można przyrządzić wiele dań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.