Modny karnisz

Modne karnisze w stylu skandynawskim i nowoczesnym

Czarny karnisz idealnie współgra z czarnym wyposażeniem nowoczesnego salonu

źródło: ladnydom.pl.

Aranżacja okna to wbrew pozorom bardzo istotny element urządzania wnętrz. To, w jaki sposób udekorujemy nasze okna, ma zasadniczy wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Jeśli nie mieszkamy na parterze przy ruchliwej ulicy i nie mamy sąsiadów okno w okno, możemy postawić na lekką firankę czy zwiewną zasłonkę. Ciężkie kotary nie cieszą się już zainteresowaniem. Zbyt obfita i ciężka dekoracja okna sprawia, że wnętrze wydaje się ciemne i ponure. Zdecydowanie gustowniej wyglądają aranżacje okien w stylu skandynawskim i nowoczesnym.

Karnisz ukryty pod panelem sufitowym dając efekt wyższego pomieszczenia, tu salony w skandynawskim stylu

źródło: homebook.pl.

Okna utrzymane w tej stylistyce są przez większą część dnia odsłonięte. Firanki i zwiewne zasłonki mają prostą, wręcz minimalistyczną formę. Czasami okna zdobią żaluzje albo rolety rzymskie. Firanki często mocowane są na szelkach albo kółkach. Piękna aranżacja okna nie ogranicza się jednak wyłącznie do firanki. Ważny jest też odpowiedni dobór karnisza, który powinien pasować do wnętrza, rodzaju tkaniny, ilości dekoracji (karnisz pojedynczy czy podwójny) i być efektownym elementem dekoracyjnym pomieszczenia.

Dekoracja okna - karnisze w stylu skandynawskim na całej długości ok,na w salonie również w stylu skandynawskim

źródło: homebook.pl.

Jaki karnisz pasuje do wnętrz nowoczesnych i w stylu skandynawskim? Delikatny, prosty, w minimalistycznej formie. Najczęściej kupowane są karnisze mocowane nad oknem na ścianie. Są też karnisze sufitowe. Do stylu skandynawskiego pasują karnisze metalowe i modele rzymskie. Styl nowoczesny hołduje bardziej karniszom o kwadratowym kształcie, ale bez zbędnych zdobień. Coraz modniejsze stają się też tzw. karnisze ukryte, czyli karnisze, które maskuje się listwą albo sztukaterią. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego karnisza, zastanówmy się, jak będzie się on komponował z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.