Nowoczesne lampki choinkowe – co wybrać?

Wybór lampek choinkowych jest ogromny. Warto dużo wcześniej zdecydować się na zakup światełek, najlepiej jeszcze poza sezonem świątecznym. Elementarnym kryterium doboru lampek jest miejsce ich montażu. Jeżeli poszukujemy oświetlenia choinkowego do użytku wewnętrznego, to z pewnością warto zdecydować się na LED, które są nie tylko energooszczędnym, ale także szalenie efektywnym rozwiązaniem do każdego nowoczesnego wnętrza.

źródło: Lights.com

źródło: Lights.com

Światełka LED-owe

Lampki choinkowe LED zyskują na popularności od kilku lat; głównie dlatego, że świecą światłem energooszczędnym, ciepłym i bardzo trwałym. Tradycyjne żarówki małymi kroczkami odchodzą do lamusa; za ich zakupem przemawia dziś jedynie cena, która wciąż jest o wiele niższa od ceny światełek LED-owych.  Technologia LED skutecznie wypiera tradycyjne lampki choinkowe ze względu na 2-krotnie wyższą żywotność diod oraz ogromną oszczędność prądu, tj. pobierają aż 5 razy mniej prądu, co znacząco obniża koszty eksploatacyjne. Będą nam służyć przez wiele lat, zatem warto w nie zainwestować trochę więcej pieniędzy niż w tradycyjne rozwiązania choinkowe. Ogromną ich zaletą jest to, że nie nagrzewają się, zatem są bezpieczne dla dzieci. Ponadto emitują bardzo przyjemne dla oka światło – wyraźne i nasycone barwą.  Warto zauważyć, że ze względu na równoległe połączeniu pojedynczych lampek ze sterownikiem, usterka jednej diody nie spowoduje awarii całego zestawu.

LED-owe iluminacje świetlne

Za zakupem ledowych rozwiązań świetlnych przemawia również możliwość nowoczesnych aranżacji. Diody LED połączone w postaci girlandów lub węży świetlnych prezentują się szalenie efektownie nie tylko na bożonarodzeniowym drzewku choinkowym. Mogą doskonale zdobić także wnętrze domu, np. okna, ściany lub kominek. Lampki choinkowe LED-owe dostępne na rynku mają klasyczne kształty i przybierają również oryginalne formy, np. gwiazdek, bałwanków, płatków śniegu oraz wiele innych. Mogą także wyglądać jak klasyczne oświetlenie choinkowe, ale zamiast tradycyjnych żarówek będą w nich umieszczone diody LED. Wciąż najbardziej popularne są sznury, które łatwo jest ulokować na gałązkach drzewka. Wiele z nich jest sterowana pilotem oraz ma wbudowane melodyjki w oświetleniu choinki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.