Nowoczesne oświetlenie kominka w domu

Kominek w salonie to marzenie wielu osób. Jego obecność sprzyja budowaniu magicznego nastroju, emituje przyjemne światło sprzyjające odpoczynkowi w gronie najbliższych. W zależności od tego, czy posiadamy model tradycyjny czy nowoczesny, każdy kominek można dodatkowo wyeksponować dekoracyjnie, np. za pomocą efektywnego oświetlenia.

źródło: Komineczek

źródło: Komineczek

Nastrojowe latarenki

Tradycyjne kominki, obudowane kamieniem lub cegłą, wciąż mają swój urok, zwłaszcza we wnętrzach rustykalnych. Nierzadko kojarzą się nam się z wiejskim gospodarstwem oraz z góralskimi chatami. Taki kominek zachęca do relaksu oraz do dzielenia wspólnych chwil przy ognisku domowym. Warto go udekorować za pomocą świecących latarni, które w ostatnim czasie mają swoje pięć minut w aranżacji wnętrz. W sklepach znajdziemy wiele modeli o bardzo prostej formie i jednolitej kolorystyce. Dodatkowe źródło światła umiejscowione nad kominkiem lub na podłodze w jego pobliżu dopełni magiczny nastrój salonu.

źródło: Homebook

źródło: Homebook

Bawełniane girlandy

Nowoczesne kominki w stylu minimalistycznym są niezwykle eleganckie, proste i niezbyt dekoracyjne. Założenie jest takie, że główną ich ozdobą ma być ogień. Trend ten jest szczególnie zauważalny w biokominkach, które montuje się nawet w mieszkaniach w bloku. Mają one jednak zadanie stricte dekoracyjne, bo nie emitują zbyt wiele ciepła, którym można dogrzać salon. Jeżeli chcemy dodatkowo zaakcentować ich obecność w pomieszczeniu, możemy w tym celu użyć cotton balls. Bawełniane kule są świetnym dopełnieniem nowoczesnych aranżacji wnętrz. Modele w klasycznej kolorystyce bieli, szarości lub czerni mogą kreować świetne efekty aranżacyjne.

Warto pamiętać o tym, że sam kominek daje nam ciepłe światło, zatem nie zawsze dodatkowe oświetlenie jest najlepszym rozwiązaniem. Ciekawym pomysłem jest wyeksponowanie bryły kominka za pomocą LED-owego lub halogenowego oświetlenia umiejscowionego na półkach, które znajdują się obok.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.