Fotel wiszący

O fotelach wiszących

Fotel wiszący to bardzo modny i wygodny mebel. Wprowadza do aranżacji atmosferę wyciszenia i relaksu. Łączy w sobie funkcje standardowego fotela i hamaka. Tego typu rozwiązanie poleca się przede wszystkim tym, którzy lubią oryginalność i uwielbiają atmosferę wakacyjnego wypoczynku. Podwieszane siedzisko to opcja dla tych, którzy nie mają ogrodu i nie mogą zawiesić hamaka. Podwieszany fotel daje taką przewagę, że oferuje relaks bez względu na pogodę za oknem. O czym pamiętać, kupując fotel podwieszany?

kolorowy fotel wiszący na stelażu w pokoju dziecięcym

Fotel wiszący na stelażu w pokoju dziecięcym; źródło: homebook.pl.

Z wiszącego fotela na pewno ucieszą się dzieci, chcąc, by to w ich pokoju zainstalować nowe „cudo”. Taki fotel jest inspiracją do ciekawych zabaw, jak i spędzania wolnego czasu w ciszy i spokoju. Pokój dziecięcy to nie jedyne miejsce, w którym sprawdzi się fotel-hamak. Jeśli zależy nam na stworzeniu przytulnego nastroju, fotel wiszący można zamontować w salonie w pobliżu kominka albo w strefie do odpoczynku, np. przed telewizorem. Fotel podwieszany świetnie sprawdzi się również w sypialni, służąc odpoczynkowi w ciągu dnia.

ratanowy fotel wiszący w salonie

Fotel hamak w salonie; źródło: lovingit.pl

Montaż fotela wiszącego najlepiej rozpocząć w miejscu bezpiecznym. Fotel powinien wisieć w taki sposób, by nie odbijał się od pobliskich ścian. W jego pobliżu nie powinno stawiać się żadnych przedmiotów. W skład zestawu montażowego wchodzi zazwyczaj: hak, liny, sprężyny, duże kołki rozporowe. Maksymalne obciążenie fotela to najczęściej od 100 do 120 kg. Niektórzy jednak obawiają się, że fotel nie wytrzyma pod wpływem ich ciężaru. Chociaż te lęki nie są uzasadnione, to jednak jest alternatywa – fotel mocowany nie do sufitu, a do stelaża. Nie trzeba zatem wiercić dziur w suficie. Wystarczy zmontować stelaż i można przenosić fotel z miejsca na miejsce.

Fotele wiszące wykonuje się z takich materiałów, jak: rattan, wiklina, tworzywa sztuczne, technorattan. Meble dostępne są w różnych formach, pasujących do różnych stylów wnętrzarskich. Wyróżnia się fotele wiszące kule, fotele kokony, wolnostojące i podwieszane do sufitu. Jeśli myślisz, jak w oryginalny sposób urozmaicić swoje wnętrze, rozważ, czy przypadkiem nie pasowałby wygodny wiszący fotel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.