Ocieplamy aranżację nowoczesnego surowego salonu

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się wyjątkową sterylnością, niesamowitą prostotą, minimalizmem, zachowawczością i funkcjonalnością. Często dominuje w nich biel, czerń i szarości, które odpowiedzialne są za zachowanie ogólnej harmonii. W takim wnętrzu nie ma mowy o przypadku. Wszystko musi być tutaj starannie zaplanowane i przemyślane. Wprowadzając określoną rzecz do nowoczesnego pomieszczenia (konkretnie salonu) musimy zadbać, by nie przytłoczyła ona tego wnętrza. Zawsze należy mieć na uwadze fakt, że dekoracje mają być tylko smaczkiem, a nie główną atrakcją. Numerem jeden przez cały czas powinien pozostawać minimalizm. 

Nowoczesna aranżacja salonu to minimalistyczna ilość elementów z mocnym akcentem na określone detale. Na pewno w takim salonie nie ma miejsca na mnogość dekoracji, nie wspominając już o mnogości rozmaitych gadżetów i bibelotów. Zapomnijcie więc o setkach figurek, czy kolekcji kamieni. Jeśli chcecie ocieplić zbyt surowy i sterylny salon, skupcie się na jednym (ewentualnie dwóch lub trzech) charakterystycznych elementach, które nieco odmienią jego charakter.

Obraz Hibiskus (źródło: www.nomi.pl)

Obraz Hibiskus (źródło: www.nomi.pl)

Osobiście radziłabym wam skupić się na dekoracji ścian. Dlaczego? Bo to głównie one przykuwają całą uwagę i wpływają na stylistykę pomieszczenia. Owszem, ładnie pomalowane, gładkie ściany wyglądają estetycznie, ale wieją nudą. Już jedna subtelna na nich dekoracja sprawi, że surowe wnętrze stanie się cieplejsze.

Obraz Tulipany (źródło: www.nomi.pl)

Obraz Tulipany (źródło: www.nomi.pl)

Po jakie dekoracje warto sięgnąć? Wszystko zależy od tego, co sami lubicie. Ja osobiście postawiłabym na jakiś fajny obraz. Nie przytłoczy on wnętrza, a na pewno ładnie je ozdobi. Polecam wam zajrzeć na stronę nomi.pl na której to znajdziecie bogatą gamę zasługujących na uwagę obrazów. W ascetycznym salonie utrzymanym w kolorach bieli, idealnie sprawdzi się obraz tulipany. Dopełni on całą aranżację i będzie pięknie z nią współgrał.

Obraz Storczyk (źródło: www.nomi.pl)

Obraz Storczyk (źródło: www.nomi.pl)

Chcąc wnieść do salonu nutkę koloru, możecie postawić na obraz przedstawiający różowe gerbery. Intensywny kolor postawiony w kontrze z bielą ścian zapewni ciekawy efekt aranżacyjny. Obraz różowy storczyk czy czerwony hibiskus również stworzą interesujący design i wniosą do surowego wnętrza nutkę przytulności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.