Drewno bez drewna

Płytki imitujące drewno

Dynamiczny rozwój technologii cyfrowej zdecydowanie pomógł producentom płytek i umożliwił im wierne naśladowanie natury. Obecnie możemy kupić płytki do złudzenia przypominające drewno, które odtwarzają wszystkie charakterystyczne dla drewna detale, m.in. tony i barwy, nieregularny rysunek czy wyraźne usłojenie. Płytki o wyglądzie drewnianych desek możemy układać nie tylko na podłodze, ale równie interesująco prezentują się na ścianach. Drewnopodobne płytki można zastosować na fragmentach ścian, np. na obudowie wanny czy we wnęce prysznicowej. Takie rozwiązania pomogą stworzyć modne i stylowe wnętrza. Płytki ceramiczne jak drewno nie tylko pasują do stylu ekologicznego, skandynawskiego, ale także rustykalnego czy nowoczesnego. Wszystko zależy od naszej inwencji…

Drewnopodobne płytki ceramiczne

Drewnopodobne płytki na podłodze i ścianie; źródło: blog.agamajer.pl.

Płytki imitujące drewno to od już kilku lat hit w ofercie producentów płytek. Kolekcje do złudzenia przypominają prawdziwe deski – mają identyczny wzór, kolor i format. Asortyment jest niezwykle szeroki, bowiem znajdziemy ceramiczne odpowiedniki świerku, dębu, a  nawet gatunków egzotycznych. Płytki przypominające wyglądem drewno świetnie nadają się do łazienek, w których boimy się użyć naturalnego drewna z obawy przed wilgocią. Drewnopodobne płytki ceramiczne znajdują jednak zastosowanie wszędzie – na podłogach w korytarzu, w kuchni, w WC czy łazience, a także na ścianach. Najczęściej produkowane są w formatach desek podłogowych.

Płytki imitujące drewno

Płytki podłogowe imitujące drewno; źródło: regiodom.pl.

Płytki drewnopodobne to odpowiedź na zapotrzebowanie na drewno i elementy drewniane. To pewna alternatywa, dzięki której można stworzyć swój „drewniany raj”. Znajdują szerokie zastosowanie, np. jako obudowa pod umywalkę, obłożenie półek czy wyłożenie przestrzeni za sanitariatami. Płytki imitujące drewno będą z pewnością jeszcze długo cieszyły się popularnością. Drewno bowiem to ponadczasowy element wykończeniowy, który nigdy się nie nudzi i nie dezaktualizuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.