Lampa do salonu

Stojące lampy połogowe do salonu

Gustowna lampa stojąca przyda się w każdym domu. Nie tylko pełni rolę dekoracyjną, zdobiąc pomieszczenie, ale stanowi również dodatkowe źródło światła, czyniąc pokój cieplejszym i bardziej przytulnym. Na rynku jest szeroki wybór lamp – od prostych, wręcz minimalistycznych, po klasyczne, mocno zdobne. Czym się kierować, dobierając lampę do salonu? Jakie lampy są modne?

Lampa podłogowa na wędce w salonie

Srebrna lampa na długiej nóżce; źródło: urzadzamy.pl.

Nieustannie cieszą się powodzeniem lampy na drewnianym stelażu z materiałowym abażurem. Są one bezpieczne w użytkowaniu i nie ulegają uszkodzeniom. Modowy boom przeżywają lampy w stylu skandynawskim, na przykład abażur osadzony na trzech drewnianych nóżkach. Atrakcyjny jest również trend minimalistyczny, w który wkomponowują się wszelkiego rodzaju lampy z szklanym kloszem w kształcie kuli, prostokąta lub kwadratu. W zależności, w jakim stylu urządzony jest salon, wybieramy odpowiednie oświetlenie. Do klasycznych wnętrz pasuje między innymi lampa z kryształami w eleganckim i dostojnym stylu.

czarna lampa podłogowa trójnóg w salonie

Lampa podłogowa na trzech nóżkach; źródło: modo4u.pl.

Wybór odpowiedniej lampy do pokoju dziennego może całkowicie zmienić pomieszczenie. Konkretny model sprawi, że wystrój będzie ciekawy i przytulny. Dlaczego lampy to ważny element aranżacji? Ponieważ lampy tworzą atmosferę, pomagają się skupić, sprzyjają odpoczynkowi, zachęcają do wieczornych spotkań i rozmów czy chociażby wspólnego oglądania telewizji.

Jeśli potrzebujesz lampy do czytania w fotelu, najlepiej zdecyduj się na model o wysokości nie mniejszej niż 1,2 metra. Światło powinno padać na książkę zza naszego barku, gdyż wówczas nas nie oślepia. Wybierajmy lampy z kloszem lub abażurem otwartym od dołu i z regulowanym ramieniem, by odpowiednio ukierunkować światło. Przytulny nastrój stworzymy, kupując odpowiednie żarówki, halogeny albo świetlówki o ciepłej barwie światła  i mocy nie większej niż 40 W. Charakter lampy zawsze trzeba dopasować do charakteru wnętrza. Żartobliwe, eleganckie, przeskalowane… Lampy mogą być w różnym stylu. Najważniejsze, by harmonizowały z salonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.