Tapety glamour

Tapety glamour w sypialni

Tapety glamour są wykonane z tkanin albo imitują tkaniny. Często są to eleganckie tapety welurowe. Sypialnia urządzona z wykorzystaniem tego typu tapet będzie ekskluzywną przystanią sprzyjającą odpoczynkowi. Jak wybierać tapety glamour i jakie dodatki do nich pasują?

Tapety

Szara tapeta w sypialni; źródło: www.domzpomyslem.pl.

Styl glamour można zdefiniować jako mix wzornictwa rodem z pałacu z nowoczesnym podejściem do designu. Są zatem klasyczne formy, ale ujęte współcześnie i wzbogacone o solidne materiały. Wzory i barwy ustępują miejsca harmonii i zdyscyplinowanej palecie kolorystycznej. Dominują biel, czerń, złoto i srebro. W wykończeniach znajdziemy lśniący metal i szkło. Uzupełnieniem takiej estetyki może być elegancka tapeta. Tapety w stylu glamour są inspirowane luksusowymi tkaninami. Popularne są zatem tapety flokowane, czyli papierowe, ale z tłoczeniami na powierzchni, przypominającymi zamsz albo welur. Flokowania są tłoczone też na tapetach fizelinowych.

Biała tapeta

Elegancka tapeta w sypialni; źródło: aliexpress.com.

W trudnych warunkach (w kuchni czy łazience) najlepiej sprawdzą się tapety winylowe, które można myć i nie straszna im wilgoć. Tapety glamour to nie tylko te przypominające tkaniny, ale też tapety tekstylne, np. welurowe. Wprowadzają do wnętrza odrobinę luksusu. W pomieszczeniu jednak powinna panować nieskazitelna czystość, ponieważ tapety te szybko się brudzą.

Styl glamour ma swoje korzenie w Hollywood. To u gwiazd filmu i kina powstała specyficzna konwencja aranżacyjna – pełna najdroższych materiałów, luksusu, elegancji, fantazyjnego wzornictwa, ale z klasyczną nutą. By wkomponować się w ten nurt, można kupić czarno-białe fototapety, np. fotografie legend Hollywood albo fotki najsłynniejszych miast (San Francisco, Los Angeles). Tapety glamour lubią towarzystwo pięknych dodatków, m.in. kryształowych lamp, połyskujących żyrandoli, luster w cudnych ramach. Dzięki stylowi glamour możemy poczuć się jak w pałacowej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.