Tapicerowane ściany

Tapicerowana ściana

Tapicerowane panele wezgłowia; źródło: www.hercules.com.pl.

Pomysłów na wykończenie ścian jest nieskończenie wiele. Mogą być one nieskazitelnie gładkie, pomalowane na różne kolory farb, tapetowane, wyłożone cegłami albo betonem. Boazeria wydaje się odchodzić do lamusa, ale grono zwolenników zyskują panele ścienne. O miano aranżacyjnego hitu walczą również ściany obite materiałem, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Jest to nowy trend, który wychodzi z alkowy i wchodzi na salony. Nie jest już on wyłącznie zarezerwowany dla kobiecych gabinecików czy buduarów. Coraz częściej takie rozwiązania dekoracyjne możemy spotkać w pokojach dziennych.

Ściana obłożona materiałem

Ściana w sypialni obłożona materiałem; źródło: www.dekoratt.com.pl.

Miękkie wykończenia ścian nie dziwią już specjalnie nikogo. Co prawda, zapomnieliśmy, że ściany można obłożyć tkaninami, które ocieplą i wyciszą pomieszczenie, ale już coraz częściej odwołujemy się do tego trendu. Tapicerowane ściany sprawiają również, że wnętrze staje się przytulniejsze i panuje w nim miła atmosfera. Dzisiaj tapicerowane mogą być nie tylko fotele, sofy, krzesła, łóżka, kanapy, ale również ściany. Pomysł na wykańczanie ścian materiałem wziął swój początek z sypialni, w której bardzo często można spotkać tapicerowane zagłówki. Z czasem niewielkie wezgłowie obite tkaniną „rozrosło się” i fragmenty tkanin rozciągnęły się na ścianę. Początkowo obijano niewielkie fragmenty ściany za łóżkiem, a popularność zyskały zagłówki modułowe. Z czasem zaczęto obijać tkaninami całą ścianę od podłogi po sufit.

Pikowana ściana

Pikowana ściana; źródło: www.domideco.pl.

Tapicerowane ściany bardzo dobrze wygłuszają wnętrze. To także alternatywa dla zwykłego tapetowania. Miękkie ściany tworzą wrażenie intymności i spokoju. Nie musimy się obawiać, że taka ściana stanie się siedliskiem roztoczy czy kurzu. Obecnie oferowane tkaniny obiciowe na ściany są odpowiednio przygotowane, zaimpregnowane i zabezpieczone, chroniąc tkaniny przed wnikaniem brudu. Są to bardzo często żakardy tkane z włókien sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.