Aranżacje oświetleniowe okien na święta Bożego Narodzenia

Dekoracje świąteczne podkreślają magiczną atmosferę jednych z najpiękniejszych dni w roku. Niebagatelne znaczenie odgrywa oświetlenie. Blask palących się choinkowych lampek i świec tworzy w domu niezwykły bajkowy klimat. Jeżeli migoczące światełka zawiesimy na lub przy oknie, dodadzą uroku chwilom spędzonym w gronie najbliższym osób. Zobaczcie jak korzystnie ustroić okna na święta w kolorowe oświetlenie.

iluminacje świetlne (źródło:ikea.pl)

iluminacje świetlne na oknie i lustrze w przedpokoju(źródło:ikea.pl)

Dom skąpany w świetle – taki efekt możemy uzyskać, jeżeli zamontujemy lampki choinkowe na powierzchni kilku okien salonu czy pokoju dziennego (na przykład przy lustrze jak na zdjęciu powyżej). Warto zainwestować pieniądze w gotowe iluminacje świąteczne dostępne w wielu sklepach z oświetleniem (godny polecenia jest market budowlany NOMI oferujący bogatą gamę kolorystyczną światełek i lampek dekoracyjnych). Możemy wykorzystać np. węże świetlne w postaci gwiazdy betlejemskiej, mikołaja lub aniołkó.  Każdy z tych układów świetlnych prezentuje się niesamowicie efektownie, z pewnością rozproszy zimowy mrok i wyróżni okno na tle wszystkich dekoracji domu.

ledeowe oświetlenie okna w sypialni (źródło:pinterest)

diody LED na oknie w sypialni (źródło:pinterest)

dekoracje okna lampkami choinkowymi (źródło:pinterest)

dekoracje okna lampkami choinkowymi (źródło:pinterest)

węże świeltne w kuchni (źródło:pinterest)

węże świeltne w kuchni (źródło:pinterest)

 

Jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie światełek na zewnętrznej części okien, warto wybrać lampki posiadające oznaczenie IP 44, co wskazuje, że są wodooszczelne i odporne na niskie temperatury. Godne polecenia są lampki ledowe, ponieważ mają o wiele dłuższą żywotność niż tradycyjne żaróweczki w światełkach choinkowych oraz są rozwiązaniem energooszczędnym i przede wszystkim nie są łatwopalne, bo emitują niewiele ciepła. Światełka ledowe można sterować przez wprowadzenie dodatkowych efektów migoczących lub muzycznych. Wszystkie te oświetlenia świąteczne sprawią, że dom stanie się magicznym miejscem spotkań z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.