Dobrze zaplanowane światło w salonie

Podobno diabeł tkwi w szczegółach, dlatego skrupulatnie zaplanujcie rozmieszczenie oświetlenia w waszym domu, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których spędzacie najwięcej czasu, tj. w salonie. W pokoju dziennym odpoczywacie, gościcie przyjaciół i rodzinę, oglądacie telewizje, czyli spędzacie wiele przyjemnych chwili swojego życia. Warto zainwestować w oświetlenie, dzięki któremu w salonie będzie przytulnie, komfortowo i miło. Dziś podpowiadam Wam, jakie rodzaje lamp warto zamontować w pokoju gościnnym.

Lampa stojąca – „królowa” dekoracji salonu

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Jeszcze w latach 90. dekoracje salonu stanowiły przede wszystkim różnorodne tekstylia – począwszy od wzorzystych dywanów i zasłon, kończąc na bibelotach typu serwetki i narzutki. Dziś w wielu aranżacjach, szczególnie tych nowoczesnych, stawia się na minimalizm, z którym wiąże się prostota, spokój i symetria. Niewiele jest ozdób, kwintesencją dekoracyjności jest najczęściej jeden element pomieszczeniu. Bardzo często jest nim duża lampa stojąca zlokalizowana w pobliżu kanapy, fotela czy stołu, gdzie daje ciepłe światło, sprzyjające czytaniu

źródło:pinterest

źródło:pinterest

książek, rozmowom przy winie oraz biesiadowaniu z rodzina. Prosta, zgrabna lampa o transparentnym kloszu emituje rozproszone światło, co sprawia, że salon wydaje się nieco większy. Zakup lampy podłogowej do salonu to spełnienie najnowszych trendów aranżacyjnych.

Funkcjonalne oświetlenie punktowe

Żyrandol umiejscowiony na środku sufitu w salonie odchodzi do lamusa. Dziś coraz częściej decydujemy się na kilka elementów świetnych powieszonych w różnych zakątkach pokoju dziennego. W pewnych miejscach podkreślają, co estetycznie jest warte uwagi, w innych – maskują pewne mankamenty aranżacyjne. Mowa o kinkietach i halogenach, które warto zamontować na ścianie. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest także przymocowanie diód led w suficie podwieszanym salonu.

Ważne jest to, by oświetlenie pasowało do siebie stylistycznie. Nie muszą to być lampy z tego samego kompletu. Warto jednak zdecydować się na zakup modeli, które nadadzą charakteru wnętrzu, zbudują przyjemną atmosferę i przede wszystkim będą emitować światło sprzyjające pozytywnej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.