Jak rozmieścić światło w łazience?

Pragniesz ożywić starą łazienkę, inwestując w nowe oświetlenie? Nie wiesz, na jakie źródło światła się zdecydować, aby smutna i monotonna łazienką zamieniła się w komfortową i przyjemną przestrzeń błogiego relaksu i wypoczynku? O tym w końcu nie można zapomnieć, planując perfekcyjne rozmieszczenie światła w łazience. Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Z pewnością wybór najlepszego oświetlenia do łazienki może być wyzwaniem dla niejednej osoby. Niejednokrotnie trzeba zmagać się z wieloma trudnościami (nie tylko finansowymi), aby wnętrze do kąpieli doświetlić tak, by wyglądało na przyjazne i nowoczesne. Faktem jest to, że większość z nas popełnia jeden błąd podczas oświetlania łazienki, decydując się tylko na zamontowanie lampy na suficie. Tymczasem bardzo ważne jest rozświetlenie innych zakamarków łazienki, począwszy od lustra, a skończywszy na szafkach i prysznicu.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Oświetlenie lustra
Aby twarz była oświetlona z dwóch stron i nie powstał efekt “cieni”, należy zamontować kinkiety lub lampy po obu stronach lustra. W wielu mieszkaniach przejawia się pewien trend aranżacyjny, objawiający się montowaniem kinkietów nad lustrem. W efekcie codzienne czynności pielęgnacyjne, takie jak golenie czy robienie makijażu, mogą być utrudnione w pewien sposób, ponieważ powierzchnia lustra nie jest oświetlona z każdej strony. Funkcjonalnym rozwiązaniem są reflektorki, które można zamontować przy lustrze. Pozwalają one regulować kąt padania światła.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Oświetlenie prysznica
Aby nadać niecodzienny charakter wnętrzu, możemy pokusić się o zamontowanie lampek LED i halogenów w pobliżu prysznica. W tym miejscu warto również przyczepić taśmy ledowe, które również sprawią, że wnętrze z prysznicem będzie bardziej rozświetlone i na pewno nastrojowe.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Oświetlenie półek
W łazienkach znajdujących się w blokach bardzo często pomieszczenia nie mają dostępu do światła naturalnego. Wszystkie lampy, kinkiety czy halogeny stanowią wtedy jedyne źródło przyjemnego dla oka ludzkiego światła. Aby choć odrobinę dodać uroku pomieszczeniu, można przytwierdzić diody LED w półach i szafkach łazienkowych. Oświetlenie umieszczone nad lub pod półkami może sprawić, że pomieszczenie sprawi wrażenie większego i bardziej przestronnego. Podobne efekty aranżacyjne osiągniemy, jeżeli przytwierdzimy diody w każdym kącie łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.