Lampy świecznikowe

Świeczniki od wieków zdobią pomieszczenia naszych domów. Niegdyś były jedynym źródłem światła w komnacie. Gdy pojawiły się lampy sufitowe, świeczniki stały się dekoracją wnętrza. Zawsze dostojnie prezentowały się w zamkowych komnatach, szlacheckich dworkach i rezydencjach. Dziś świeczniki kształtem przypominają te z dawnej epoki i wciąż zdobią klasyczne wnętrza. Na tapecie są nadal żyrandole świecznikowe, którym poświęcam ten post.

Szczypta elegancji

źródło: http://www.polskielampy.eu/

źródło: http://www.polskielampy.eu/

Lampy świecznikowe mają w sobie to coś, co nie posiadają żadne inne źródła światła. Prosta forma lamp w połączeniu z chromowaną lub miedzianą obudową tworzą zgrany duet, który nadaje uroku każdemu salonowi i sypialni. Żyrandole świecznikowe nadają elegancki pomieszczeniom urządzonym w tradycyjnym stylu. Dobrze komponują się z drewnianymi i masywnymi meblami. Powieszone nad stołem są kropką nad „i” każdej retro aranżacji. Patynowe, złote, mosiężne i stalowe lampy świecznikowe będą idealnie pasować do pomieszczeń, w których zachowany jest każdy szczegół aranżacji.

Połączenie starego i nowego

źródło: http://www.polskielampy.eu/

źródło: http://www.polskielampy.eu/

Świecznikowe żyrandole w salonie, kuchni czy pokoju dziennym to taki powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu. Dobrze współgrają z wnętrzami urządzonymi na wzór barokowy. Jeszcze lepiej prezentują się w chłodnych i minimalistycznych wnętrzach, które obecnie są założeniem stylu nowoczesnego. Najlepiej jednak wyglądają w przestronnych wnętrzach, w których dominują klasyczne meble i eleganckie tekstylia.  Nadają wnętrzom niepowtarzalny, sentymentalny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.