źródło: Sofer.pl

Motyw zygzak w nowoczesnym oświetleniu wnętrz

Motywy geometryczne są mile widziane w nowoczesnych wnętrzach. Klasyczny zygzak ma swoje pięć minut w aranżacji przestrzeni skandynawskich i w stylu retro. Ten wyrazisty wzór na dodatkach do domu i meblach przełamuje monotonię minimalizmu i nadaje charakteru na pozór nudnym aranżacjom. Zarówno w postaci klasycznej (czarno-białej), jak i w pastelowej odsłonie (czaro-białej, niebiesko-białej, różowo-białej) jest uniwersalnym motywem znajdującym swoje miejsce na abażurach lamp do różnych pomieszczeń.

 

Nowojorski chevron

nowoczesne oświetlenie w nowoczesnej odsłonie - zygzag, abażur w biało-niebieskim odcieniu lampy sufitowej

źródło: zyrafyzszafy.pl

Zygzak stosowany jako chevron jest motywem typowym dla stylu nowojorskiego, łączącego w sobie klasyczne aranżacje z nowoczesnymi trendami. W nowojorskich stylizacjach dominują formy geometryczne obecne w tekstyliach.

nowoczesne oświetlenie - motyw zygzag biało-czary abażur na metalewej nodze

źródło: Sofer.pl

Chevron, czyli motyw powtarzający się zdominował na dobre projekty aranżacyjne wielu europejskich domów. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo zygzak jest szalenie uniwersalny, zatem znajdzie się na poduszkach, fotelach, zasłonach, abażurach i dywanach. Klasyczny czarno-biały zygzak będzie dobrze prezentował się w sypialni, w salonie, w kuchni lub w przedpokoju w  stylu skandynawskim, w którym wnętrza emanują spokojem, harmonią i niekiedy jest trochę nudno. Zygzak sprawdzi się więc doskonale, by przełamać tę stylistyczną monotonię.

Zygzakowy abażur

nowoczesne oświetlenie  - motyw zyzgzak, biało czarny  abażur

źródło: http://www.homebook.pl

Zygzakowa lampa podłogowa lub nocna będzie kropką nad „i” aranżacji w minimalistycznej sypialni. Dobrze zaprezentuje się w pomieszczeniu, w którym dominują takie kolory, jak beż, biały, szary. Abażur do lampy z motywem zygzaka będzie korzystnie wyglądał w czarno-białej sypialni jako element konsekwencji stylistycznej. Pastelowe wersje zygzaka znakomicie zdobić będą pokój dziecięcy. Żółto-biały lub różowo-biały zygzak na tkaninie, z której uszyto abażur wygląda nieco łagodniej niż w wersji klasycznej.

UWAGA! Pamiętać należy o tym, że zygzak powinien być jedynym wzorem w pomieszczeniu. Tłem dla niego muszą być jednolite barwy. Nie możemy łączyć motywu chevron z grochami, kratą i gwiazdkami. Z zygzakiem łatwo więc przesadzić. Ważne jest także tło dla oświetlenia z motywem chevron – najlepiej jednolite i w jasnym odcieniu.  Aby lampa zygzak ożywiła wnętrze, trzeba ją umiejętnie ustawić, aby nie uzyskać efektu miszmaszu, np. na komodzie na tle szarej ściany lub na półce. Chevron na abażurze odmieni wnętrze i doda jemu charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.