Nowoczesne czy tradycyjne oświetlenie choinkowe?

Jeżeli do tej pory nie sprawdziliście funkcjonowania zeszłorocznych światełek choinkowych, to w tym tygodniu jest ostatni dzwonek. Być może trzeba będzie kupić nowe lampki, bo stare nie da się już naprawić lub tak zwyczajnie szkoda na takie rzeczy czasu. Tym bardziej że rynek produktów świątecznych oferuje bogatą gamę lampek choinkowych, a ich wybór może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza gdy nie kierujemy się tylko niską ceną produktu, a innymi aspektami, jak np. efektem wizualnym i nowoczesnym designem. W wielu głowach powstają pytania: czy kupić lampki tradycyjne, czy pójść z duchem czasu i zdecydować się na oświetlenie LED? Oto zestawienie tradycyjnych i nowoczesnych rodzajów światełek choinkowych.

Lampki żarówkowe

oświetlenie choinki tradycyjneTradycyjne oświetlenie choinkowe zna prawie każdy z nas. Żarówki świecą bowiem jasnym światłem, łatwo je wymienić, gdy się wypalą. Światło takiej żarówki może być zarówno białe, jak i kolorowe – wszystko zależy od barwy szkła. Lampki te używane były i nadal są w wielu domach. Co więcej – są symbolem świąt. Ich ogromną zaletą jest cena – to tanie rozwiązania świetle na każdą kieszeń. Warto jednak pamiętać, że pobierają więcej prądu niż nowoczesne lampki choinkowe. Zatem koszt świecenia takich lampek jest znacznie wyższy niż w przypadku lampek ledowych. Uwaga! Przed zakupem tradycyjnych lampek warto zwrócić uwagę na to, że posiadają atest. Lepiej jest unikać zakupów u osób, które sprzedają dekoracje świąteczne na ulicy, nierzadko wielu z nich posiada towar niewiadomego pochodzenia i to bez atestu.

Lampki LED-owe

oświetlenie choinki ledoweHitem dekoracyjnym ostatnich lat jest oświetlenie LED – nie tylko ze względu na energooszczędność, ale także nowoczesne możliwości świetle w postaci plastikowych węży na choinkę lub kolorowych sznurków z programatorem sterującym prawdziwą grą świateł. Tradycyjne lampki o połączeniu szeregowym zostają daleko w tyle, biorąc pod uwagę nowoczesne możliwości aranżacji LED-owych. Największą ich zaletą jest jednak to, że nie marnują energii na wykorzystanie ciepła, a zatem zużywają prąd tylko na emitowanie światła. Dzięki temu, że się nie nagrzewają, są bezpieczne dla dzieci, które przecież uwielbią wszystko to, co błyszczy i mieni się na choince.  Gdy trzymamy się za portfel w okresie przedświątecznym, zakup lampek LED może okazać się dużym wydatkiem, bo ich cena wynosi od 30 do 100 złotych. Rozrzut cen jest naprawdę ogromny i zależy nie tylko od liczy lampek w sznurku, ale także dodatkowych opcji, składających się na ich atrakcyjność. Mimo to warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.