Oświetlenie łazienki w nowoczesnym stylu – to warto zamontować!

Wybierając oświetlenie łazienkowe, powinniśmy kierować się funkcjonalnością oraz w mniejszym stopniu – dekoracyjnością pomieszczenia. Na rynku znajdziemy modele, które nie tylko świetnie oświetlą każdy punkt łazienki czy salonu kąpielowego, ale także dodadzą ducha nowoczesności niejednej aranżacji.  Nie warto ograniczać się tylko do oświetlenie górnego oraz ewentualnych kinkietów przy lustrze. Nawet w małej łazience można tak rozplanować źródła światła, aby nadać pomieszczeniu charakteru. Jak to zrobić?

Taśmy LED w łazience

Oświetlenie LED ma swoje pięć minut na rynku i na szczęście jest coraz tańsze. Za jego zakupem przemawia głównie energooszczędność oraz wydajność, ale także możliwość aranżacji innowacyjnych iluminacji świetlnych, nadających pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. W łazience świetnie spiszą się taśmy LED zamiast halogenów lub żyrandolu umieszczonych w centralnym punkcie sufitu. Taśmy LED można zamontować na styku połączenia sufitu ze ścianami. Warto dokupić do nich ściemniacz, który umożliwi nam regulowanie intensywności światła. Na rynku znajdziemy taśmy ledowe jedno- i wielokolorowe.

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

Podświetlenie lustra

Kinkiety umiejscowione z obu stron lustra cieszą się coraz mniejszą sławą. O wiele bardziej rozchwytywane są modele, które podświetlą lustra z wielu punktów jednocześnie. Kinkiety w postaci reflektorów montuje się od góry i od dołu. Lustro doświetla się także taśmą LED, która pozwala na usadzenie diod równomiernie. Ważne jest to, aby lampki były zamontowane w odległości 75 cm od siebie i na wysokości oczu. Warto także zakupić halogenowe żarówki przeciwbryzgowe, które są odporne na kontakt z wodą.

 

źródło: bews2017

źródło: bews2017

źródło: Basicoh

źródło: Basicoh

Lampy wiszące w łazience

Jeżeli mamy duże pomieszczenie, polecam rozważyć montaż długich lamp wiszących, które będą „wisienką” na torcie każdej aranżacji.  W łazience o ogromnym metrażu możemy zamontować duży żyrandol z kryształkami, który świetnie wpisuje się w aranżacje w stylu glamour bądź długą białą lub czarną lampę o minimalistycznym abażurze, która idealnie komponuje się ze skandynawskim designem. W dużej łazience dobrze będzie wyglądała lampa industrialna. Ważne jest to, aby lampa pasowała do wystroju pomieszczenia, tworzyła spójną kompozycję z innymi elementami wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.