Podłoga w ten deseń

Wykładzina w kuchni z motywem przytartej kolorowej kraty; źródło: www.pytanieomieszkanie.pl.

Wykładzina w kuchni z motywem przytartej kolorowej kraty; źródło: www.pytanieomieszkanie.pl.

Nic tak nie rozweseli i nie ożywi pomieszczenia jak barwna podłoga. Wybierają ją osoby z fantazją. Czy ty też do nich należysz? Elastyczna wykładzina bywa niedoceniana. Niesłusznie, bo ma wiele zalet. Jest tańsza od innych wykończeń podłogi, nietrudno ją zmienić, gdy się zniszczy czy znudzi, jest ciepła i miła w dotyku oraz łatwa do mycia. Jeśli lubisz eksperymenty z kolorami, to produkt dla ciebie. Płytki czy drewniane podłogi kładzie się na wiele lat (bałagan, koszty), a z wykładziną nie ma kłopotu – rozwija się rolkę, mocuje listwy i gotowe! Najładniejsze są te, które nie imitują drewna albo marmuru, lecz cieszą nasze oczy soczystymi kolorami i ciekawymi deseniami – są sobą. Jeśli nie możesz zmienić mebli czy koloru ścian, nowa wykładzina elastyczna doda charakteru i odświeży wystrój wnętrza.

Kolorowa wykładzina podłogowa w kuchni; źródło: czterykaty.pl.

Kolorowa wykładzina podłogowa w kuchni; źródło: czterykaty.pl.

Inną opcją jest malowana podłoga. Tradycja malowania drewnianych podłóg jest dawna, lecz ostatnio trochę zapomniana. Warto sobie o niej przypomnieć, szczególnie gdy deski czy klepki są w nie najlepszym stanie. Najłatwiej i najszybciej pomalować całość na jeden kolor – to pomysł dla leniwych. Jeśli cenisz sobie oryginalne efekty, możesz je osiągnąć poprzez zastosowanie szablonu. Kup gotowy szablon w sklepie z akcesoriami malarskimi albo narysuj motyw sama i wytnij. Możesz też naszkicować niebanalną dekorację na podłodze, a potem ją pomalować. Motyw dopasuj do reszty wyposażenia pomieszczenia (mebli i wzorów tkanin).

Drewniana podłoga pomalowana w romby; źródło: pinterest.com.

Drewniana podłoga pomalowana w romby; źródło: pinterest.com.

Niebanalne pomysły na podłogę sprawią, że wnętrze zyska na atrakcyjności. Drewniana podłoga w kolorowe romby albo wykładzina w kuchni w wyrazistą kratkę – dlaczego nie? Jeśli lubisz innowacyjne, niecodzienne i oryginalne rozwiązania, te pomysły aranżacyjne na pewno świetnie sprawdzą się w twoim mieszkaniu! Nie bój się zaryzykować i eksperymentuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.