Wykładziny dywanowe – ciekawy i funkcjonalny element wyposażenia wnętrz

Wykładziny dywanowe są produktami, które wbrew pozorom wciąż cieszą się ogromną popularnością, a co za tym idzie mają się naprawdę dobrze. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem tego typu pokrycia podłogowe niosą za sobą wiele zalet. Przede wszystkim żadne inne produkty (czy to eleganckie deski podłogowe, czy funkcjonalne panele) nie są w stanie wnieść do wnętrz tyle ciepła i domowej atmosfery, co wykładziny. Jakie jeszcze zalety kryją się za wykładzinami dywanowymi? Oto kilka z nich…

Wykładzina podłogowa dodaje pomieszczeniom elegancji, ciepła i przytulności. Ich bogata gama kolorystyczna i wzornicza daje nieograniczone możliwości dekoracyjne. Można pokusić się o stwierdzenie, że wykładziny dywanowe przy minimum wysiłku, zapewniają maksimum efektu.

pinterest

pinterest

Mało kto wie, że wykładziny dywanowe są pogromcą hałasu. A prawda jest taka, że produkty te jak mało które skutecznie pochłaniają dźwięki. Redukują odgłosy kroków nawet o 34 decybele, podczas gdy tradycyjne podłogi laminowane redukują je zaledwie o 5 decybeli. Co więcej, poza dźwiękami wytwarzanymi przez samych domowników, wykładziny tłumią też odgłosy dochodzące z mieszkań sąsiadów. Wchłaniają również uciążliwe odgłosy ruchu drogowego i prowadzonych za oknem prac budowlanych. Trzeba przyznać, że jest to zaleta, obok której ciężko przejść obojętnie. Dzięki wykładzinom dywanowym możemy zbudować spokojną i odprężającą atmosferę we własnych czterech kątach.

Innym atutem wykładzin dywanowych jest właściwość izolacyjna. Co to dokładnie oznacza? Najprościej można powiedzieć, że straty ciepła w porównaniu ze zwykłą podłogą są dużo mniejsze. Posiadając wykładzinę dywanową w swoim mieszkaniu, możemy śmiało przykręcić termostaty centralnego ogrzewania nawet o kilka stopni. Podłoga okryta wykładziną dywanową pozwala zaoszczędzić nawet do 5% kosztów ogrzewania.

Wykładziny dywanowe są także doskonałym pomysłem dla osób lubiących chodzić boso po mieszkaniu, jak i dla osób mających małe dzieci, które chętnie bawią się na podłodze. Miękka wykładzina sprawi, że maluch będzie czuł się bardziej komfortowo i bezpiecznie. To właśnie wykładzina zapewni maluchowi lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Rodzicom z kolei zapewni więcej spokoju.

pinterest

pinterest

Mówiąc o wykładzinach warto wspomnieć, że zapewniają one lepszą jakość powietrza w domu. Wykładzina położona na podłodze wychwytuje drobne cząsteczki kurzu, pyłu i innych alergenów, dzięki czemu nie krążą one bezustannie w powietrzu.

Do jakich pomieszczeń można wprowadzić wykładzinę dywanową? Tak naprawdę produkty te nadają się do różnego rodzaju pomieszczeń z wyjątkiem tych, w których panuje wilgoć. Doskonale spisują się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym i na przedpokoju. Nieco gorzej wykładziny funkcjonują w łazienkach, dlatego w tym miejscu nie warto ich kłaść.

Wykładziny dywanowe występują dziś w wielu wzorach, wykonane są z różnej jakości włókien. Warto zapoznać się z ofertą sklepu NOMI.

Jedna myśl nt. „Wykładziny dywanowe – ciekawy i funkcjonalny element wyposażenia wnętrz

  1. sylwia

    można znaleźć wykładziny idealnie pasujące do biura, sypialni i pokoju dziecka, wyciszenie hałasu jest ogromną zaletą wykładzin, zwłaszcza, że nośność dźwięków we współczesnych blokach jest duża

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.