Okap kuchenny

Okap okrągły w kuchni

Kupując okap do kuchni, bierzemy pod uwagę nie tylko zastosowane technologie, które zapewniają pozbywanie się tłuszczu i wilgoci w oparach znad gotujących się potraw, ale również design. Jeśli zależy nam na tym, by kuchnia wyglądała modnie i elegancko, a mamy dosyć prostokątnych okapów, warto rozważyć kupno modelu okrągłego, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na okap okrągły?

Srebrny przyścienny okap  limonkowej kuchni

źródło: okapykuchenne.pl.

Pierwszą opcją, kiedy warto rozważać zakup okapu okrągłego, jest sytuacja, gdy nasza kuchenka znajduje się przy ścianie. Okapy przyścienne mogą być w formie elipsy lub tuby. Są tak zaprojektowane, by swobodnie montować je na ścianie nad płytą grzewczą lub między górnymi szafkami kuchennymi. Pionowy komin okapu maskuje rurę, która odprowadza zanieczyszczenia do szybu wentylacyjnego. Okrągłe okapy przyścienne w kształcie tuby sprawdzą się zarówno we wnętrzach ultra-nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w stylu retro. Większość modeli jest wyposażona w oświetlenie halogenowe, dające czyste i jasne światło. Z kolei modele przyścienne w kształcie elipsy przypominają wyglądem rozkwitający kwiat. Dodatkowe oświetlenie diodowe pozwala na wygodne gotowanie w ciemne i zimne wieczory.

przyścienny okrągły Okap w nowoczesnej kuchni

źródło: ekspertbudowlany.pl.

Inna sytuacja, w której warto zainwestować w okrągły okap, to niewielki metraż pomieszczenia. Najmniejsze modele okapów mają zaledwie 37 cm średnicy, zatem zmieszczą się w najbardziej ciasnej kuchni. Mimo małych rozmiarów, okapy te są bardzo wydajne. I ostatnia, najbardziej typowa sytuacja, w której decydujemy się na okap okrągły, to wówczas, gdy mamy wyspę kuchenną. Tutaj najlepsze są modele montowane pod sufitem, tuż nad płytą. Okapy wyspowe cylindryczne dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, a ich interesujący oraz lekki design sprawia, że świetnie prezentują się w każdej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.