źródło: pixabay.com

Dlaczego zakup żarówek LED jest najlepszym wyborem?

Technologia LED wkroczyła w nasze życie na dobre. Jest coraz bardziej doskonalsza i wykorzystywana nie tylko w biurowcach, ale również w naszych domach. Zakup żarówek LED nie zależy do najtańszych, jednak to wydatek, który opłaci się każdemu – bez względu na to, czy mieszkamy w dużym domu czy w małym mieszkaniu w bloku.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Oszczędność

To pierwszy powód na którego zakup żarówek LED jest strzałem w 10. Oświetlenie LED jest najbardziej energooszczędnym rodzajem oświetlenia dostępnym aktualnie na rynku. Zużywa znacznie mniej energii niż tradycyjna żarówka. Co więcej – zakup żarówek LED do domu pozwala na oszczędność energii elektrycznej nawet do 80%.

Ekologiczność

Żarówki LED pozwalają na dbanie o środowisko. Zużyte diody nie zanieczyszczają środowiska, ponieważ podlegają recyklingowi. Co więcej – żarówki nie wydzielają nadmiernej ilości ciepła i promieniowania podczerwonego, zatem mogą służyć do oświetlania roślin, nie uszkadzając ich. Żarówki LED nie zawierają rtęci ani innych substancji, które są niebezpieczne dla środowiska.

Bezpieczeństwo

Zastosowanie technologii LED w domu minimalizuje ryzyko wystąpienia pożaru, ponieważ żarówki te nie nagrzewają się, nie pękają i nie przerywają włókien żarowych. Ponadto emitują bezpieczne światło w zakresie fal widzialnych oraz nie emitują fal elektromagnetycznych, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzi przebywających w pobliżu.

Bogata gama barw i zastosowań

Diody LED charakteryzują się wysokim indeksem oddawania barw, co oznacza, że światło świecące przez żarówki jest jaśniejsze i czystsze niż w tradycyjnym oświetleniu. Oprócz klasycznych żarówek i świetlówek, technologia LED ma zastosowaniu w taśmach, modułach oraz innych oprawach świetlnych. Dzięki szerokiej palecie barw i możliwości regulacji natężenia jasności oświetlenie LED pozwala za zaprojektowanie nietuzinkowych aranżacji świetlnych zarówno we wnętrzu domu, jak na na zewnątrz, np. na ulicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.