Żarówki LED – dlaczego warto je mieć?

Gdy wykańczamy wnętrze naszego domu, jednym z etapów jest wybór oświetlenia. Jest ono niezmiernie ważne, bo wpływa na samopoczucie, podkreśla aranżację oraz rozjaśnia pomieszczenie. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie ledowe – idealna alternatywa dla tradycyjnych żarówek, ekologiczna metoda oraz energooszczędne rozwiązanie. Czego chcieć więcej?

źródło: www.zarowkiled.info

źródło: www.zarowkiled.info

Niskotemperaturowe żarówki

Jedną z zalet LED jest wytwarzanie o wiele niższej temperatury niż w przypadku żarówek. Co to oznacza? Więcej energii przekształca się w światło, zatem temperatura w pokoju jest niższa, co zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek pożaru.

Długa żywotność żarówek

Diody LED od sprawdzonych producentów mogą funkcjonować od 30 do 100 tysięcy godzin. Co więcej, natychmiast zaczynają świecić pełną mocą, bez konieczności czekania na rozgrzanie się żarówki.  Są również bardziej odporne na uszkodzenia.

Ekologiczne rozwiązanie

Wielu producentów oświetlenia wykorzystuje szkodliwe substancje. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, diody LED nie zawierają rtęci, zatem są nieszkodliwe dla człowieka i dla środowiska. Co więcej, mogą być poddane recyklingowi.

Oszczędności dla domu

Gdy rachunki za prąd rosną w zatrważającym tempie, coraz świadomiej wybieramy źródła energii. Diody LED są popularnym sposobem na minimalizowanie zużycia energii oraz oszczędności. Oświetlenie LED zużywa nawet 90% mniej energii niż standardowe żarówki.

 Brak niebezpiecznego promieniowania

Światło generowane przez żarówki LED posiada niewielki zakres promieniowania. Zatem kolor diody jest intensywny i bardzo nasycony. Największą jego zaletą jest to, że nie posiada ani podczerwieni ani ultrafioletu.

Żarówki LED mają naprawdę dużo zalet. Są świetnym sposobem oświetlenia każdego pomieszczenia w domu. Nadają się zarówno do lampek nocnych, jak i mogą stanowić element dekoracyjnego oświetlenia w salonie lub w kuchni. Co więcej, są wysoce wodoodporne, zatem spokojnie ulokujemy je w łazience lub nawet w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.